Açlık Otu İle Zayıflama, Açlık Otu Nedir Faydaları Nelerdir?

Açlık Otu İle Zayıflama, Açlık Otu Nedir Faydaları Nelerdir?

Açlık otu Afrika topraklarında yetişen bir bitkidir. Latince adı Folliculj Sennae, Leguminosae’dir. Halk içinde naturel müshil olarak bilinmekte ve adam sinemaki olarak da adlandırılmaktadır.

Naturel müshil Olarak Malum Açlık Otu Nedir?

Açlık otu‘nun naturel müshil olarak kullanılması Eski Mezopotomya kodeksine de dayanmaktadır. 1774 tarihindeki bazı belgelerde açlık otunun kullanıldığıyla ilgili tesbitler bulunmaktadır. 19. yüzyıl hekimlerinden Dr. Mehmed Nuri açlık otunun naturel müshil olmasına atıfta bulunmuş ve 10-20 gr açlık otunun kahveyle karıştırılıp içilmesi durumunda midedeki sıkıntının geçeceği ve de müshil etkisiyle wcye çıkışın gerçekleşeceğini kaydetmiştir. İlk tıbbi kodekslerimizden Düstur al-Edviye’de açlık otu bitkisinin hem meyvası, hem de yaprağının kullanımıyla ilgili bilgiler yer verilmiştir.

Açlık Otu Nerede Satılır?

 Aktarlarda kolaylıkla bulunabilen bir bitkidir. Bazı bölgelerde devegözü yada aşrık otu olarak da satılabileceğini ihmal etmeyin.

Açlık otu bugün olduğu benzer biçimde eskiden de Mısır Çarşısında naturel müshil olarak satılırdı. Açlık otu eski aktariye defterlerinin baş köşesini işgal ederdi. Mesela açlık otu hem meyva, hem de yaprak olarak 1774 tarihindeki bir aktariye defterinde de kayıtlıydı.

Eğer Aktara gitmeye üşeniyorsanız Açlık otunu İnternet üstünden 50gr’ı 5,00 TL’ye satın alabilirsiniz.

Açlık Otu Iyi mi Kullanılır? Açlık Otu İle Zayıflayanlar, Bazı Halk Reçeteleri

1- Müshil olarak, mide ağrılarında ve gazlara karşı 50 gr. açlık otu, 10 gr. anason yada rezene tohumu ile beraber çay benzer biçimde demlenir. Bu sıvıdan bir bardak alınır ve şekerle karıştırılarak sabah aç karnına yada akşamları yatmadan ilkin içilir.

Bu bitkinin zayıflamaya olan tesiri müshil yönüyledir. Ek olarak içilen çayı vücuda tokluk hissi verir.

Açlık OtuAçlık Otu Çayı Iyi mi Yapılır

Açlık Otu Çayı İçin Lüzumlu malzemeler

10 -12 tane açlık otu yaprağı

1 cezve klorsuz su

Açlık Otu Çayının Yapılışı:

Açlık otu yaprakları cezvenin içine koyarak 5 dakika kaynatılır. Süzüldükten sonrasında içilir.

Bu bitkiden hazırladığınız çayı 12 saat aralıkla içmeniz önerilir.

Çağıl Tıptaki Yeri: Açlık otu, bileşiminde antrakinon türevleri taşır ve bu yüzden müshil tesiri yapar. Açlık otunun bu özellikleri çağdaş tıp tarafınca da bilinir.

Açlık Otu Kullananlar Kullanıcı Yorumları

  1. Dostlar, benim ablamın komşusu bir hanımefendi var. geçen kış beraber spor salonuna gitmiştik. bayağı balık etliydi dost. ablam geçen bi görmüş incecik. hiçbir fazlalığı kalmamış. ısrar ettiyse de ilkin ne yaptığını söylememiş. sonrasında aktardan açlık otu diye bir ot aldığını, onu tertipli içtiğini, ve böylece tüm fazlalıklarının eridiğini söylemiş.
  2. Merhabalar ☺️ Ben açlık otunu diyetisyene giden bi dostum tavsiyesiyle aldım. Diyetisyen hem kabızlığa iyi geldiğini hem de ödem attırdığını söylemiş. Bi merakla aldım o dönem spora da gidiyordum her gün bi bardak kadar içtim akşam içmeniz tavsiyemdir. Tadı düzgüsel çaya oldukca benziyor bir tek kaynarken yaymış olduğu kokudan ben hoşlanmıyorum. Şiddetli karın ağrısıyla ishal olarak wcye gittim. Ve bi tatlı canavarı olarak bilhassa gece kalkıp yiyen hem de 7 kilo verdim fakat hayatımdan tatlıyı çıkaramadım. Açlık otunun tok tutma özelliği de varmış. Ben iki ay sonrasında dal benzer biçimde olduğumda spordan zannederken bi gün açlık otunun faydalarını açıp okudum. Ve tok tutma özelliğinden tutun yapları yakmasına ve yaktığı yağların yine oluşmasını engellemesine, kilo yitirilmesine, tansiyonu düzenlemeye hatta kum dökenlere bile iyi geliyormuş. Aktardan 3-5 liralık bi poşet dolusu veriyorlar. Ben her gün içiyordum ilk kez o denli kilo almıştım ve sporu da aksatmıyordum. Bi ay oldu sporu bırakalı. Tek tavsiyem hareketle beraber haftada 3-4 kez sıcak şekilde tüketin. Fakat her gün içmeyin zira şu an ruhsal midir bilmiyorum eskisi benzer biçimde ishal olarak çıkmıyorum. Bir de gaz sancısı yapabiliyor son zamanlarda bilhassa. Ben 4 ayı aşkın tertipli şekilde kullandım. Gaz sancıma da meteospamyl bi iki tane ile derhal geçti. Bünyenizi alıştırmayın fakat haftada söylediğim benzer biçimde 3-4 kez tüketin, hareketi dikkatsizlik etmeyin; dal benzer biçimde olun kızlar. Sıhhatli ve fit günler arzuluyorum.
  3. Benim kızım da doğumdan sonrasında almış olduğu kiloları açlık otu yla verdi.2 ayda 10 kilo verdi.akşam yemekten sonrasında bir bardak kaynatarak içti.36 gövde şu an.

Not: Kullanıcı yorumları Hanımefendiler Kulübü sitesinden alıntı yapılmıştır

Açlık Otunun Yararları Nedir?

Açlık otunun sindirim sistemine büyük tesiri olduğundan dolayı bu bitkinin etkin bir yağ yakıcı olduğu da bilinir. Uzmanlar açlıkotu üstünde yaptıkları emek harcamalar sonrasında açlık otunun bir oldukca faydasına ulaşmış ve hatta gerilim dengeleyici hususi durumunun bulunduğunu da keşfetmişlerdir. Ek olarak açlık otunun sindirim sistemini etken etmesinden dolayı böbrek kumu dökmeye destek olduğu da biliniyor. Açlık otunun zarardan oldukca yararı bulunmaktadır. İlgili otu kullanan kişilerin en oldukca zarar olarak gördükleri şeyler içinde ishal olmak yer ediniyor. Bazı kişiler çoğunlukla wcye çıktığından dolayı anüs bölgesinde yaraların meydana geldiğini hattı bazı kişiler basur olduklarını dahi söylemektedirler. Basura eğilimli birisiyseniz bu otu fazla kullanmamanızda yarar var. Her bitkide olduğu benzer biçimde açlık otunu kullanırken de uzmanların tavsiyelerine ne olursa olsun uymanızı tavsiye ederiz.

• Açlık otunun verdiği tokluk hissi sebebiyle zayıflamanıza destek olan oldukça yararlı bir bitkidir.
• Açlık otu eğer kabızlık problemi yaşıyorsanız bu problemi atlatmak için kullanacağınız en mühim destek takviyelerden biridir. Bağırsakların boşalımında adeta bir lağman tesiri de görmemize yol açan açlıkotu bununla birlikte toksinlerden kurtulmak içinde ek olarak ehemmiyet arz etmektedir.
•Açlık otu bitkisinin, yağ yakımına destek olduğu benzer biçimde bununla birlikte yağ oluşumunu engelleyici yönde etkilerinin de olduğu bilinmektedir.
• Gaz sancılarından yakınma ediyorsanız açlık otu bu sorununuz içinde inanılmaz bir bitkidir. Ek olarak açlık otunun bağırsak parazitlerini engelleyici hususi durumunun de bulunduğunu belirtmekte yarar var.
• Tansiyonu dengeleyici özelliği olan açlık otunun, yüksek gerilim problemi olan kişilere önerilmektedir. Gerilim sorununuz var ise ve çağdaş tıp dünyasındaki ürünlerden şifa bulamadıysanız alternatif tıp dünyasının gözde ürünlerinden olan açlık otu ile sorunlarınızı sonlandırabilmeniz mümkün olabilir.
• En ağrılı hastalıkların başlangıcında şüphesiz böbrek kumu ve taş dökmek yer verilmiştir. Birçok şahıs böbrek kumunu kısa süre içinde dökmediğinden dolayı şiddetli ağrılar yaşamak zorunda kalabilir. Böbrek taşı, kumu düşürme sancısının büyüklüğü halk içinde doğum sancısıyla eş kıymet görülmektedir. Açlık otunun yardımıyla böbrek kumlarınızı daha kısa süre içinde dökebileceğinizi bilmenizi isteriz.

Not: Her bitkide olduğu benzer biçimde açlık otunu da kullanırken ne olursa olsun doktorunuza danışmanızı tavsiye ederiz.

Açlık otu Afrika topraklarında yetişen bir bitkidir. Latince adı Folliculj Sennae, Leguminosae’dir. Halk içinde naturel müshil olarak bilinmekte ve adam sinemaki olarak da adlandırılmaktadır.

Naturel müshil Olarak Malum Açlık Otu Nedir?

Açlık OtuAçlık Otu Nerede Satılır?

Açlık Otu Iyi mi Kullanılır? Açlık Otu İle Zayıflayanlar, Bazı Halk Reçeteleri

Açlık Otu Çayı Iyi mi Yapılır

Açlık Otu Kullananlar Kullanıcı Yorumları

Açlık Otunun Yararları Nedir?

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM