Doğal Kas Gevşeticileri

Doğal Kas Gevşeticileri

Boğaz ağrısı için pek çok sebep var, Doğal Kas Gevşeticileri birkaçı spor, araba kazaları ve günlük stres nedeniyle yaralanmalara bağlı. Stres özellikle boyun ve omuz kaslarının spazm olmasına neden olur. Kas spazmları acı verir ve her gün normal aktiviteyi etkileyebilir. Bir kas spazmı, kaslar yorulduğunda, fazla kullanılırsa veya aşırı genişletilirse ortaya çıkabilir. Vücut, belirli minerallerde düşük olabilir; magnezyum ve kalsiyum yerine, karşı ilaçlayıcılar veya reçeteli ağrı kesici ilaçlar için ulaşılmak yerine doğal kas gevşeticileri kullanmayı deneyin. Acı ağrısını hafifletmek, spazmları sakinleştirmek ve hatta uykuya yardımcı olabilecek çok şey var.

9 En İyi Natural Muscle Relaxants

Yaklaşık 10 dakika banyo, buhar odası veya saunanın tadını çıkarın. Bu aktiviteler vücudu ısınır ve iyileşme kaslarına oksijen ve besin maddelerinin daha fazla verilmesini sağlayan dolaşımı arttırır. Buhar odasında veya saunada iken, sıcak ve esnek olduklarından bu ağrılı kasları nazikçe uzatmanın iyi bir zamanı olacaktır. Bu faaliyetler de gevşeme üretiyor ve bu da gayet önemli. İşte daha fazla bilgi ve seçenekler:

Lavanta Ovun Veya Banyo

Lavanta yüzlerce yıldır yatıştırıcı, uykuyu indükleyen bir bitki olarak ve kas ağrısını hafifletmek için kullanılmıştır. Lavantanın doğal bir kas gevşeticisi olarak kullanılmasının çeşitli yolları vardır.

Tapınakta birkaç damla sürtünme ve rahatlama yolu bir yoldur.

Bitkiyi kullanmak için bir başka harika yol da Lavanta esansiyel yağını sıcak bir banyoda koymaktır. Sıcak su kaslara olan kan akışını artıracak ve koku uyku için sakin ve rahat bir duruma neden olacak.

Doğal Kas Gevşeticileri

 

Biberiye Banyosu Veya Kompres

Biberiye pek çok kullanım alanına sahip doğal bir gevşetici maddedir. Adet adetinden dolayı karın krampları için de mükemmeldir. Bunlar, Rosemary’yi kullanmanın bazı yolları.

Kas spazmlarını azaltmak için Rosemary esansiyel yağı sıcak bir banyoda koyun. Eklem sertliği ve kas spazmlarının hafifletilmesi için mükemmeldir.

Biberiye esans yağı sıcak bir sıkıştırma üzerine serpilir ve eklem veya kas sertliği, ağrı ve acı alanlarına uygulanır. Aslında kasları ısıtır ve gerilmelerine izin verir.

Doğal Kas Gevşeticileri

 

Kalsiyum Ve Magnezyum Açısından Zengin Gıdalar

Diyet, kas ağrısının nedenlerinden biri olabilir. Yeterli vitamin ve mineral eksikliği kasların spazmlanmasına ve yaralanma olasılığının daha yüksek olmasına neden olabilir.

Magnezyumda yüksek gıdalar tüketerek kalsiyum ve magnezyum miktarını artırın veya bir takviye alın. Magnezyum oranı yüksek gıdalar kabak, kabak çekirdeği, İsviçre pazı, kakao tozu, fasulye, keten, susam ve ayçiçeği çekirdeği, badem ve kaju fıstığıdır. Diyette artan magnezyum ve kalsiyum hasar görmüş sinir uçlarını onarmaya yardımcı olur. Kas ağrısı için magnezyum kremi, omuz ve sırtta ovmak ağrı ve sertliği gidermek açısından harika. Magnezyum, Doğal Kas Gevşeticileri derhal rahatlaması için deriden emilir.

Kalsiyum bakımından zengin gıdalar arasında süt ürünleri, soya fasulyesi ve kuvvetlendirilmiş gıdalar bulunur.

Doğal Kas Gevşeticileri

 

Epson Tuzu Emmek

Epson Tuzları veya magnezyum sülfat, yıllardır en iyi doğal kas gevşeticilerinden biri olarak kullanılmaktadır. Sıcak, sıcak olmayan bir küvete ilave edildiğinde en iyi sonucu alır ve 15 dakika bekletilir veya sular serinlenene kadar. Kaslardaki ekstra akışkan birikim çizerek çalışır. Kasların sertliğine katkıda bulunan bu sıvı.

Doğal Kas Gevşeticileri

Papatya Çayı

Papatya çayı, anksiyete ve stres azaltarak vücut üzerinde sakinleştirici bir etkiye sahiptir. Kas gerginliği stres kaynaklı olduğu zaman bu özellikle iyi bir seçenektir. Aynı zamanda kas tamiri gerçekleştiğinde dinlendirici bir uykuyu teşvik eder. Çay, Doğal kas gevşeticileri mükemmel bir seçeneği olduğu kanıtlanmıştır.

Doğal Kas Gevşeticileri

Doğru Germe Hareketleri

Egzersiz öncesi ve sonrasındaki streching kas yaralanmalarını önlemeye yardımcı olur. Kas hafifçe gerilerek, ısınır ve egzersiz sırasında gözyaşı çekmesi daha az olasıdır. Ayrıca, egzersiz sonrası germe kasların laktik asitini çeker. Mikro göz yırtıklarıyla birlikte oluşan laktik asit, egzersiz sonrası gerilmenin en büyük nedenidir. Kişi ayrıca Yoga ve Tai Chi’yi de düşünebilir.

Bir de vücudun tüm kasları arasından geçebilir, elleri, kolları, omuzları, bacakları sadece gerginleştirip bırakarak başlayarak her büyük kas grubunu geriliyor ve bırakıyor.

Masaj

Masaj sıkı kasları gevşetmek, laktik asit dağılmak ve derin gevşemeyi sağlamak için mükemmel bir yoldur. Bu gün masaj masrafları önemli ölçüde azaldı. Ya evde sizin için birilerini ayarlayabilir ya da masaj salonuna gidebilirsiniz.

Doğal Kas Gevşeticileri

Cayenne Biber Kremi

Etkin madde kapsaisin içeren biber, antispazmodik ve anti-inflamatuardır ve vücut ısısını arttırır ve kan basıncını arttırmadan kalbi güçlendirir. Capsicum veya capsaicin kremi çoğu sağlıklı gıda mağazasında bulunabilir. Kullanmadan önce doktorunuza danışın.

Doğal Kas Gevşeticileri

Kedi Nanesi

Baharatların vücut üzerinde inanılmaz etkileri olabilir. Catnip sadece pisi için değil, nane ailesinin bir üyesidir. Antispazmodik olduğundan ve sinir sisteminde yatıştırıcı olduğu için, doğal kas gevşetici ve kas ağrısı azaltıcısıdır. Kedilerde hiper, eğlenceli bir his üretse de, insanlarda ters etkisi vardır. Sakinleştirici ve yatıştırıcıdır. Çay olarak genellikle yutulur.

Doğal Kas Gevşeticileri

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM