Gebelikte Alkolsüz Bira İçilirmi?

Gebelikte Alkolsüz Bira İçilirmi?

Gebelikte Alkolsüz Bira İçilirmi gebelik sırasında alkollü içki içiyorsa anne bebeklerini doğum kusurlarına yakalanma riskiyle karşı karşıya bırakırlar. Hamilelik döneminde alkolsüz bira içtiğinizde bu riski önlemek isteyebilirsiniz. Bununla birlikte, gebelik sırasında alkolsüz bira içmek güvenli midir?

Gebelikte Alkolsüz Bira İçilirmi

Gebelikte Alkolsüz Bira İçilirmi ?

Bu içeceklerde bile az miktarda alkol olabilir. Bu nedenle, özellikle de bu içecekleri düzenli olarak tüketirseniz, bebeğiniz alkollü içkiler yerine “alkolsüz” olarak etiketlenen bira ya da başka içecekler içirirseniz alkolün olumsuz etkilerinden yine de zarar görebilirler. Hamileyken alkolsüz içeceklerin tüketimi konusunda tavsiyede bulunmak için doktorunuza danışın.

Artan Tehlike

Alkolsüz bira ve gebelik arasındaki ilişki nedir? Amerikan Obstetrik Dişhekimleri ve Jinekologlar Koleji’ne göre, bebeğe verilen tehlike hamile bir kadın içkisi ile artmaktadır. Hamilelik sırasında alkol tüketilmesi düşük yapma riski doğurur veya doğum yapabilir. Bir kadın gebelik sırasında alkol suiistimal ederse bebek zihinsel özürlü olabilir. Gebelikte Alkolsüz Bira İçilirmi az miktarda alkollü içecek bile güvenli sayılmamaktadır. Dolayısıyla, şarap ve birayı, hatta ‘alkolsüz’ olarak etiketlenmiş olanlardan da kaçınmalısınız; bu, doğmamış bebeğinizi alkol tüketimiyle ilgili potansiyel sorunlardan korur.

Gebelikte Alkolsüz Bira İçilirmi

Bir fetüsü olumsuz yönde etkileyebilecek alkol miktarı kesin olarak bilinmediğinden, hamile kadınlara genellikle alkollü içeceklerden kaçınmaları için hekimler tarafından tavsiye edilir. Bebeğinizin güvenliğinden ödün vermediğinize inanarak yanlışlıkla bira, alkolsüz şarap veya alkolsüz bira yakınında içebilirsiniz.

Bununla birlikte, hacimce alkolün% 0.5’i alkolsüz birada bulunabilir. Düzenli olarak alkolsüz bira içen veya büyük miktarda tüketen hamile bir kadının bebeği gelişmekte olan sorunlara neden olabilir. Dolayısıyla, alkolsüz bira ve gebelik uyumlu değildir.

Daha Yüksek Düzeyler

Araştırmacılar, bazı ürünlerin etiketlerinde verilen bilgiler sizi yanlış yönlendiriyor olabilir. Alkol veya alkolsüz içermeyen olarak etiketlenmiş 45 içecek analiz edildi. 13 içecekte etiket üzerinde iddia edilen seviyeye kıyasla daha yüksek alkol seviyesi olduğu ortaya çıktı. Alkol olarak etiketlenmiş 6 içecekte yüzde birlik alkol vardı. Ocak 2010’da yayınlanan araştırmaları, alkollü içeceklerin bu ürünlerle değiştirilen hamile dişilerin, bu etiketlerdeki bilgilerle yanlış yönlendirilebileceğini ve bebeklerini ve kendilerini bilinçsizce alkole maruz bırakacakları sonucuna varmışlardır.

Bebeğin Kan Alkol Düzeyleri

Hamile bir kadın alkol içtiğinde, gelişmekte olan fetüsüne çabucak ulaşır. Alkol gelişmekte olan cenin için anneye kıyasla daha zararlıdır. Bebeğin karaciğeri alkolü yıkamaz; Bebeğin kanındaki alkol seviyeleri anneninkiyle aynı hale gelir. Alkolsüz biranın ve gebeliğin uyumlu olup olmadığını anlamak yerine, gebelik süresince alkol almamak en iyisidir; çünkü sağlık endişelerinizi gidermeye yardımcı olur.

 

Hamilelik Sırasında Güvenli İçecekler

Su

Sağlıklı kalabilmek için yeterli miktarda su içmenizi gerektirir. Bu, hamilelik olmasa bile geçerlidir. Bununla birlikte, hamile kaldığınızda, su ihtiyacı arttırılmıştır. Kan hücrelerinin sağlığını korumak için su gereklidir. Su erken doğum ile sonuçlanabilecek dehidrasyonu önlemek için de gereklidir.

Gebelikte Alkolsüz Bira İçilirmi

Hindistan Cevizi Suyu

Dehidrasyonu önlemek için başka bir sağlık içeceğidir. Hindistan cevizi suyu doğanın en iyi izotonik içeceğidir. Aynı zamanda vücudunuzdaki doğal tuzları da yeniler. Bu nedenle, bir dahaki sefere susuzluğunu gidermek için bir bardak taze hindistancevizi suyunu iç.

Gebelikte Alkolsüz Bira İçilirmi

Limonata

Limonata sulu kalmanın mükemmel bir yoludur. Vücudunuza ayrıca C vitamini verir. Sabah hastalığından mustarip iseniz, limonata iyi bir seçenektir.

Gebelikte Alkolsüz Bira İçilirmi

Süt Ürünleri ve İçecekleri

Her gün alınan bir bardak süt sizi sağlıklı ve sağlıklı yapabilir. Bu sadece hamilelik sırasında değil tüm yaşamınız boyunca da geçerlidir. Sütten hoşlanmıyorsanız, meyvelerin beslenmesini de içeren milkshake veya smoothies gibi sütten hazırlanan diğer içecekleri tüketebilirsiniz. Tereya da denenebilir. Bu içeceklerin hepsi protein açısından zengin, vitamin B12 ve kalsiyum, gebelik sırasında gerekli olan hayati besin maddeleridir.

Gebelikte Alkolsüz Bira İçilirmi

Meyve Suları

Meyvelerin sağlığınız için mükemmel olduğu bilinen bir gerçektir. Meyve suları ne olacak? Onlar eşit derecede iyi midir? Bütün meyveler açıkçası daha iyi bir seçenek olmasına rağmen, hala taze meyve suları gebelik sırasında da mükemmeldir. Ancak paketlenmiş meyvelerden kaçının ve sadece taze hazırlanmış suları için.

Gebelikte Alkolsüz Bira İçilirmi

Sebze Suları

Sağlıklı bir hamilelik için bol miktarda sebze istersiniz. Hamilelikte diyetinize sebze koymanın en iyi yolu, taze hazırlanmış sebze suları içmektir. Deneyebileceğiniz yüzlerce taze sebze suyu tarifleri bulunmaktadır.

Gebelikte Alkolsüz Bira İçilirmi

Soğuk Çay

Yaz mevsiminde hamile iseniz, serin bir buzlu çay kadehinin iyiliğini hiçbir içecek yemezsiniz. Sabah hastalığı için de mükemmel bir çözümdür. Bununla birlikte, bu içecek kafein içerir. Bu yüzden alımını sınırlamalısın.

Gebelikte Alkolsüz Bira İçilirmi

Meyve Kokteylleri

Bunlar, parti vererken veya tatil yaparken veya bir toplumsal buluşmada ya da barda mevcutken ve alkolsüz bir içecek ararken olması harika. Ayrıca, sizin ve büyümekte olan bebeğinizin ihtiyaç duyduğu bazı besin maddeleri elde etmenize yardımcı olurlar.

Gebelikte kaçınmanız gereken içecekler
Hamileyken sahip olabileceğiniz sağlıklı ve güvenli içecekleri bildikten sonra, alkolsüz bira ve hamilelik dışında kaçınmanız gereken bazı içecekleri tartışalım:

Bitki Çayları

Bitkisel olduğundan emin misin? Gerçekten öyle değil. Bitki çayları olarak adlandırılan çok sayıda içeriğin hamilelik üzerinde ne gibi etkileri bilinmiyor. Bu nedenle, üzgünümden daha güvende olmak daha iyi. Hamilelik sırasında bitki çaylarından kaçının.

Gebelikte Alkolsüz Bira İçilirmi

Enerji içecekleri

Hamile kalırken ekstra enerjiye ihtiyaç duymanıza rağmen; Bununla birlikte, enerji içeceği tavsiye edilmez. Enerji içecekleri şeker, takviyeler ve kafein dolu. Bunun yerine, enerji gereksinimleriniz için sağlıklı ve dengeli bir diyet uygulayın.

Gebelikte Alkolsüz Bira İçilirmi

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM