Hamilelikte Tekrarlayan Düşükler Sonlandırılabilirmi?

Hamilelikte Tekrarlayan Düşükler Sonlandırılabilirmi?

Hamilelikte Tekrarlayan Düşükler Önlenebilir mi Gebelik kaybı, Yirminci gebelik haftası öncesi gebeliğin düşükle sonlanmasıdır.

Çoğu zaman detaylı araştırmaya üç gebelik kaybı sonrasında başlansa da, iki ardışık düşüğe yol açan sebeplerin görülme sıklığı nerede ise üç düşük meydana getiren nedenlerle aynı olması sebebiyle araştırmaya güncel bilgiler eşliğinde 2 düşükten sonrasında da başlanabilir.

Detaylı öykü ve fizyolojik muayeneden sonrasında detaylı testlere geçilir. Bireyselleştirilmiş hasta incelem ve izlem protokolleri içinde birçok kontrol yapılır.

Gebelik Düşüklerinin sebepleri neler?

Gebelik kayıplarının olmasının temelde 3 ana sebebi bulunmaktadır. Bunlardan birincisi anatomik faktörlerdir. Miyom, rahim içi yapışıklık şeklinde anne adayının rahminde bulunan doğuştan ya da sonradan kazanılmış durumlardır. İkinci neden ise bağışıklık sistemimiz ile ilgili degişikliklerdir. Üçüncü sebep ise; doğuştan gelen trombofililer şu demek oluyor ki pıhtılaşma bozukluklarıdır. Kan damarları ve bilhassa anne ve bebek arasındaki damarlarda kanın dolaşımının bozulması ve plasentada oluşan durum bu grupta kaybın ana sebepleri içinde sayılabilmektedir. Meydana getirilen testler sonucunda tekrarlayan gebelik kaybı hastalarının %50’sinde hiçbir niçin bulunamayabilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM