Islak Görünümlü Makyaj Nasıl Yapılır?

Islak Görünümlü Makyaj Nasıl Yapılır?

Bilhassa yazın denizden çıktığınızda Islak Görünümlü Makyaj Nasıl Yapılır Tekniği naturel güzelliğe ulaşmak için günlük hayatınızda ıslak makyaj uygulayabilirsiniz. Bu makyajın öteki bir adıda Strobing makyaj dır.

Sıcak yaz akşamlarının  oldukca tercih edilen; ıslak görünümlü makyaj yaparak ışıl ışıl ve sıhhatli bir görüntüye haiz olabilirsiniz.

Islak görünümlü makyaj, ışığın naturel olarak yüzünüze vurmuş olduğu yüksek bölgelere aydınlatıcı sürerek daha naturel ve nemli bir görünüm elde etmek için kullanılır.


Islak Görünümlü Makyaj Nasıl Yapılır?

Bu teknikte bronzer kullanılmaz bu yüzden ağır bir görünüm yerine naturel bir görünüm elde edilmiş olur.

Yüz hatlarınızın belli olmasını isterseniz elmacık kemiklerinizin altına hafifçe bir bronz allık uygulayabilirsiniz.Bu teknikte makyaja başlamadan ilkin cildin temizlenmiş ve nemlendirilmiş olması sıhhatli görünüm için oldukca mühim
İkinci aşamada cilt renginin eşitlenmesi gerekiyor. BB krem ya da ince bir fondöten kullanabilirsiniz. Sıcak havalarda fondötenin akmasına niçin olabilir bu yüzden transparan bir pudrayla fondöteninizi sabitleyebilirsiniz.
Yüzünüzün yüksek yerlerine aydınlatıcınızı uygulayabilirsiniz. Eğer aydınlatıcınız yoksa açık renkli ışıltılı bir farla da yapabilirsiniz!

Beyaz tenliler için şampanya rengi ve içinde hafifçe pembelik barındıran aydınlatıcılar, buğday tenliler için cildinize altın rengi ışıltı katan aydınlatıcılar, esmer tenliler için ise bronz renkli aydınlatıcılar tercih edebilirsiniz.Cilt tonunuza uygun naturel bir tonda allık uygulayabilirsiniz. Böylece daha sıhhatli bir görünüm elde edersiniz.

Gözlerinize ise ağır bir göz makyajı yerine yalnız maskara ya da ince bir eyeliner uygulayabilirsiniz.

Dikkat! Bu teknikte mühim olan abartılı oldukca makyaj değil naturel görünmek!

Bu yüzden simli pullu ürünler yerine hafifçe ışıltılı ürünler tercih etmelisiniz. Ek olarak aydınlatıcı dışındaki ürünleri mat kullanırsanız daha naturel bir görünüm elde edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM