Kol Kas Ağrısı Ne İyi Gelir Nasıl Tedavi Edilir

Kol Kas Ağrısı Ne İyi Gelir Nasıl Tedavi Edilir

Kol Kas Ağrısı Ne İyi Gelir Nasıl Tedavi Edilir arkasındaki en yaygın neden, kaslarınızı bir şekilde ya da diğer tarafa aşırı yüklediyseniz, genellikle vücudunuzunkinden ağır olan ağırlıklar veya nesneleri kaldırmanızdır. Çoğunlukla ve bir kas / bağ gözyaşı olmadıkça ve 24 saat sonra yaşanan acıyı fark etmezsiniz. Yaşlandıkça kaslarınızı yaralamaya başlar. Bunun iki temel nedeni vardır: Vücudunuz eskisi kadar güçlü değildir, yani kaslarınız ve bağlarınız zamanın geçişi ile zayıflamış demektir; Büyüyünce vücudunuzun kendini onarma kapasitesi zayıflar.

Kol Kas Ağrısı Tedavileri

Şimdi, ağrınızı niçin yaşıyorsunuz? Pek çok nedeni olabilir, ancak bu makale aşırı kullanmaya bağlı kol kas ağrısı üzerine odaklanacaktır.

Mücevherlerinizi çıkarın

Özellikle ağrı bilek ya da parmaklarınıza kadar uzarsa. Mücevher sadece vücuda gereksiz ağırlık katmakla kalmaz (bunu fark etmemiş olsanız da) hareketleri kısıtlar ve cildinizin yüzeyinde gereksiz sürtünme oluşturur. Artı, kolunuz veya parmaklarınız şişerse kuyumcuların çıkarılması daha zor olur.

Anti-inflamatuar ilaçlar kullanın

İbuprofen gibi karşı steroid olmayan ilaçlar anında ağrınızı hafifletir. İğnenin devam ettiğini hissederseniz, doktorunuzla konuşun.

Buz kompresini deneyin

İlaçlar bir seçenek değilse, bir buz kompresini deneyin. Bir ısıtma yastığı dürüstçe de çalışır. Onlardan ikisini de en az 10 dakika boyunca kolunuzda tutun. Bu işlemi günde 3-4 kez tekrarlayın, bunun yanında kolunuzun dinlenmesine de devam edin.

Kol Kas Ağrısı Nasıl Tedavi Edilir

İyi dinlenmeler

Bu sürpriz olmamalı. Vücudunuzdaki kasları aşırı kullanmak için tek çare onları onlara dinlendirmektir. Niye ya? Kaslarınız, dokularınız ve bağlarınız gevşetmelidirler, öyle ki iyileşebilirler, değil mi? Onlara eksiksiz bir “yatak istirahati” verin! Gerekirse göğsünüzün yanına birkaç yastık takın ve kollarınızı rahat bir konumda bırakın. Ve tekrar çalışmaya hazır olduğunuzu düşündüğünüzde, emin olun …

Yavaşça yukarı çıkın

Egzersiz programınıza ağır ağır kaldırarak başlamayın. Önümüzdeki birkaç gün veya haftanın tümünde hafif ila orta ağırlıklarda çalışın. Ağır nesneleri kaldırmaktan kaçının. En ufak bir acı hissederseniz, derhal egzersizinizi durdurun. Kaslarınızı germek / rahatlamak için eğitmeninize danışın.

Fiziksel terapiyi deneyin

Yukarıda bahsedilen yöntemlerin hiçbirinin Kol Kas Ağrısı Ne İyi Gelir Nasıl Tedavi Edilir kadar iyi olmadığını görürseniz, o zaman profesyonellerin elinde kalma zamanı gelmiştir. Niye ya? Çünkü bazen vücut için herhangi bir dış yardım olmadan hasar çok geniş. Söylemeye gerek yok, önce onay almak için doktorunuzla konuşmanız gerekiyor.

Doktorunuzu ne zaman başvurmalısınız?

Bazen, kol kaslarınızdaki ağrı konusunda doktorunuzu görmemeniz veya vermemeniz gerektiğinde kafa karıştırıcı olabilir. Böyle bir durumda aşağıdaki belirtilerin yoksayıldığını unutmayın:

Baş dönmesi, bulantı veya kusma hissediyorsanız;

Ağrılı alanda şişme 48 saat sonra azalmazsa;

İlaçları aldıktan, bir buz veya ısı sıkıştırması kullanarak veya kolunuzu dinlendirdikten sonra ağrı kaybolmazsa;

Göğüs ağrınız var. Bu ısı ile ilgili problemlerin bir belirtisi olabilir;

Kanamışsın;

48 saat boyunca dinlenip ilaçlarınızı aldıktan sonra bile kolunuzu hareket ettiremiyorsunuz.

Kol Kas Ağrısı Nasıl Tedavi Edilir

Kolunuzdaki Kas Ağrısı İçin Hatırlanması Gereken Daha Fazla Şey

Artık çeşitli kol kas ağrısı tedavilerini ve doktorunuzu ne zaman göreceğinizi bildiğinize göre, kol ağrısı verebilecek diğer sorunların farkında olmalısınız:

Kol Kas Ağrısı Ne İyi Gelir Nasıl Tedavi Edilir

Kolunuzda acı varsa, bazı ağır nesne veya birisi size çarptığında veya sert bir düşüş geçirdiğinde, büyüKol Kas Ağrısı Ne İyi Gelir Nasıl Tedavi Edilirk olasılıkla bir kırığınız olur. Böyle bir durumda, ağrı şiddetli olacak ve kolunuzu hareket ettirmede büyük zorluk çekeceksiniz.

Bazen göğüs ağrıları angina belirtisi olabilir. Eşlik eden semptomlar arasında sadece göğüs bölgesinde ağrı değil aynı zamanda boyun, tüm kol, çene veya sırt ağrısı da birkaç saniyeden birkaç dakikaya kadar sürebilir.

Sinir ağrısı, spinal kord sinirlerinin sıkıştığı yaşlı insanlarda daha sık görülür. Ağrı, vücudunuzun iç kısmında ağrı oluşması dışında cebinize delinen birkaç iğne hissetmeye benzer. Bu, reçetesiz ağrı kesici ile kolayca halledilebilir. Fizik tedavi de yardımcı olur.

Tenis dirseği, ağrının kolun tamamına yayıldığı koldaki tendon ve kasların aşırı kullanılması nedeniyle oluşur. Sonunda haftalarca ağrı yaşamanıza devam edeceksiniz

Bursit, bilmeyenler için, bursa adı verilen eklemlerinizdeki küçük sıvı alanlarının bir iltihabıdır. Kolun tekrarlayan hareketi ile bursa içindeki sıvı miktarı artabilir, şişme ve ağrıya neden olabilir. Kabaca bir ay içinde daha iyi olur.

Söylemeye gerek yok ki, hissettiğiniz herhangi bir ağrı yaşıyorsanız, burkulma veya küçük bir kas yaralanması değil, doktorunuzla randevu almanız ve sizin için en iyi kol kas ağrısı tedavilerini tartışmanız gerekir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM